Najväčšie hviezdy Vašej záhrady – Gaillardia x grandiflora ‘Goblin’

BY IN Nezaradené Komentáre () , , ,

Len tie najodolnejšie kvety vydržia dlhé, teplé a slnečné letné dni. Avšak niektoré kvety sú krásne a očarujúce stále rovnako. Poďme sa spolu pozrieť na týchto 5, ktoré Vám odporúčame:

GoblinGaillardia x grandiflora ‘Goblin’

Kvitne: Jún až August
Výška x Šírka: 30 X 90cm
Farba kvetu: červená, žltá a gaštanová
Náročnosť na svetlo: Veľa slnka

 

Samotná rastlina je veľmi odolná rastlina, húževnatá s pôvodom zo západnej časti Severnej. Je schopná prežiť v horúcej suchej pôde s málom živín a to aj v prímorskom prostredí.  Životnosť  každej rastliny “Goblin” je rôznorodá, čo je asi jej jediná vada. Niektoré vymierajú po 2 rokoch, iné sa dožívajú oveľa viac. V podmienkach, kde cez zimu sneží ako napríklad na Slovensku, rastlinke veľmi pomôže na zimu zamulčovanie vrstvou lístia.

“Goblin” má 7 až 10cm kvety  a začína kvitnúť v júni a pokračuje cez leto. Ak je táto rastlina vysadená do bohatej, vlhkej pôdy, máva tendenciu stratiť svoj kompaktný vzhľad a môže začať rozrastať. Najlepšie sa tejto rastlinke darí v priemernej alebo až suchej pôde a aby sa jej darilo je nutná len dobrá priepustnosť pôdy.

 

“Goblin”  je užitočná rastlina na okrášlenie miest, kde by iné rastliny nerástli, poprípade na vytvorenie tieňa pre záhony. Táto rastlinka Vám svojim kvetom v teplých farbách spríjemní doposiaľ fádne miesta.